Винні регіони Болгарії

Територія Фракійської низовини включає центральну частину низовини, а також частини гори Сакар. Характеризується помірно-континентальним кліматом та сприятливим розподілом опадів. Типові болгарські вина з цього регіону включають Мавруд, Рубін, Мельник, Міскет, Там’янка та Памід.

Долина троянд розташована між Балканськими горами та Середньою горою і дає переважно білі сухі вина. Долина троянд є батьківщиною Червоного Міскета – сорту білого винограду з рожевою шкіркою, який виробляє білі ароматичні вина, подібні до тих із родини Мускат. Серед найвідоміших сортів винограду в регіоні – Мерло, Каберне Совіньйон та Рислінг.

Дунайська рівнина охоплює південний берег Дунаю і характеризується помірно-континентальним кліматом, спекотним літом і сонячними днями. Найчастіше в цій місцевості вирощують виноградники Мерло, Памід, Каберне Совіньйон, Гамза та Мускат Отонель.

Для Чорноморського регіону характерна м’яка осінь, яка дозволяє вирощувати білі сорти з високою концентрацією цукру. Дім’ят, Мускат Отонель та Совіньйон Блан є одними з найпоширеніших виноградників у цьому районі. З червоних, Піно Нуар, безумовно, зірка регіону.

Долина Струми включає долину річки Струма і є частиною історичного регіону Македонії. Клімат типово середземноморський, з м’якою, дощовою зимою та спекотним літом. Типові сорти винограду, які традиційно вирощуються тут, включають Мельник, Каберне Совіньйон та Мерло.