Збереження історії та традицій: важливість позначень Європейського Союзу PDO та PGI для фракійських вин

У всіх регіонах Європі, де використовують позначення PDO (Захищене найменування походження) та PGI (Захищене географічне зазначення), винороби дотримуються суворих правил, щоб зберегти суть і спадщину своїх вин. Щоб зберегти унікальні якості, пов’язані з їх географічним походженням і традиційною майстерністю, Європейський Союз запровадив маркування PDO та PGI. Позначення PGI, зокрема, захищає вина, що походять із Фракійської низовини, гарантуючи їх автентичність і традиційні методи виробництва. Це позначення служить для підтримки цілісності та репутації фракійських вин, забезпечуючи споживачам впевненість при виборі вин, прикрашених етикеткою PGI.

Історія та міфологія виноробства у Фракійській долині глибоко переплетені з давньою спадщиною та культурним значенням регіону. У давні часи фракійці, давній індоєвропейський народ, який населяв території сучасних Болгарії, Греції та Туреччини, були відомі своїм вирощуванням і споживанням вина. Вино відігравало центральну роль у фракійському суспільстві не лише як напій, але й у релігійних ритуалах, світських зборах і торгівлі. Згідно з міфологією, бог Діоніс, пов’язаний з вином, родючістю та театром, вважався народженим у Фракійській долині. Фракійці палко поклонялися Діонісу, і культ Діоніса відіграв значну роль у формуванні їх виноробних практик і ритуалів. Кажуть, що Діоніс навчив фракійців мистецтву виноробства і поділився з ними секретами виноградарства.

Фракійці розробили передові технології виноробства, включаючи методи бродіння, витримки та зберігання, що дозволило їм виробляти вина, які користувалися великим попитом у стародавніх торгових мережах. Традиція виноробства у Фракійській долині продовжувалася через різні цивілізації, які населяли регіон, включаючи греків, римлян і візантійців. Кожна культура залишила свій слід у фракійському виноробстві, вплинувши на технології, сорти винограду та стилі виробництва вина.

Протягом усієї історії Фракійська долина залишалася визначним виноробним регіоном, завдяки родючим ґрунтам, сприятливому клімату та кваліфікованим виноробам, які сприяли виробництву високоякісних вин.

Сьогодні Фракійська долина залишається важливим виноробним регіоном, а сучасні винороби продовжують спадщину своїх предків. Історія та міфологія, пов’язані з виноробством у Фракійській долині, є джерелом гордості та натхнення для сучасних виноробів, які прагнуть зберегти багату виноробну спадщину регіону, використовуючи при цьому інновації та якісну майстерність.

Фракійські вина можна буде скуштувати під час різноманітних промоційних заходів у Києві в рамках проекту «Подарунки з Європи». І не забудьте шукати етикетки PGI або PDO, щоб скуштувати вино найвищої якості з певного регіону ЄС. Насолоджуйтесь – це з Європи!

Link: https://posteat.ua/wines/zberezhennya-istori%D1%97-ta-tradicij-vazhlivist-poznachen-yevropejskogo-soyuzu-pdo-ta-pgi-dlya-frakijskix-vin