Розшифровка фракійських вин: розгадування позначень ЄС PDO та PGI

Винороби Європи, особливо в регіонах, які мають позначення PDO (Захищене найменування походження) та PGI (Захищене географічне зазначення), дотримуються суворих правил для збереження автентичності та спадщини своїх вин. Щоб захистити назви та якість конкретних продуктів і популяризувати їхні унікальні характеристики, пов’язані з географічним походженням і традиціями виробництва, Європейський Союз створив схеми якості та маркування PDO та PGI.

Правила Європейського Союзу щодо харчових продуктів створені для забезпечення чіткої структури виробництва органічних продуктів у всьому ЄС. Мета полягає в тому, щоб задовольнити споживчий попит на надійну продукцію, одночасно забезпечуючи справедливий ринок для виробників, дистриб’юторів і торговців. Якщо ви хочете дізнатися, чому болгарські вина з регіону Фракійської низовини позначені PGI, прочитайте цю статтю!

Унікальні вина з Фракійської низовини мають незапам’ятну історію. Фракійська долина характеризується відносно рівнинною місцевістю та родючими ґрунтами, що робить її добре придатною для сільського господарства, включаючи виноградарство та виноробство. Цей європейський регіон виробляє вино щонайменше 7000 років. Стародавні фракійці, які населяли низовини, вважаються першими виноробами у світі. Вино відігравало вирішальну роль у фракійських релігійних ритуалах і церемоніях, особливо в тих, які були присвячені Діонісу, богу вина, родючості та веселощів. Діонісійські культи були широко поширені у Фракії, а вино використовувалося як жертва богу під час свят.

З погляду торгівлі вино було важливим товаром для фракійців, які торгували ним із сусідніми цивілізаціями в обмін на такі товари, як зерно, метали та предмети розкоші. Стратегічне розташування фракійського регіону вздовж торгових шляхів сприяло обміну вином та іншими товарами з греками, римлянами та іншими стародавніми цивілізаціями. Вино мало велике культурне значення для фракійців, які вважали його символом достатку, родючості, релігійної відданості, соціальної єдності та процвітання. Вино було невід’ємною частиною їхнього повсякденного життя і відігравало центральну роль на їхніх світських зборах, бенкетах і релігійних церемоніях.

Сьогодні Фракійська низовина є домом для численних виноградників і виноробень, які виробляють різноманітні вина, які відображають унікальний теруар регіону. Від міцних червоних – до хрустких білих і ароматних рожевих вин. Фракійські вина здобувають визнання за свою якість і різноманітність як усередині країни, так і за кордоном.

Тож наступного разу, коли ви захочете скуштувати вино з історією та традиціями виробництва, обов’язково перевірте схеми якості PGI та PDO ЄС – і ви обов’язково відчуєте щось нове та дуже особливе!

Link: https://techdrinks.info/rozshyfrovka-frakijskyh-vyn-rozgaduvannya-poznachen-yes-pdo-ta-pgi/