Пізнайте загадкове розмаїття: багатий гобелен місцевих сортів вина Фракійської долини

Винороби по всій Європі, особливо в регіонах, які мають позначення PDO (Захищене найменування походження) та PGI (Захищене географічне зазначення), дотримуються суворих правил для збереження автентичності та спадщини своїх вин. Щоб захистити назви та якість конкретних продуктів і популяризувати їхні унікальні характеристики, пов’язані з їх географічним походженням і традиціями знань, Європейський Союз створив схеми якості та маркування PDO та PGI. Правила Європейського Союзу щодо харчових продуктів створені для забезпечення чіткої структури виробництва органічних продуктів у всьому ЄС. Мета полягає в тому, щоб задовольнити споживчий попит на надійну продукцію, одночасно забезпечуючи справедливий ринок для виробників, дистриб’юторів і торговців. Якщо ви хочете дізнатися, чому болгарські вина з регіону Фракійської низовини позначені PGI, прочитайте цю статтю!

Фракійська низовина, розташована в південно-східній Європі, може похвалитися багатими та давніми традиціями виробництва вина, що сягають давнини. У регіоні вирощують як білі, так і червоні сорти винограду, але значно переважають червоні вина. Географічні умови, такі як відносно високі річні температури та відповідні лісові та супіщані ґрунти, надзвичайно сприятливі для червоних винних сортів винограду.

Серед мальовничих ландшафтів південно-східної Європи розташована чарівна Фракійська долина, регіон, просочений майстерністю виноробства, яке століттями захоплювало шанувальників. Тут, посеред середземноморського клімату, який характеризується спекотним літом і ніжною зимою, криється секрет майстерності виноградарства долини. Під поцілованим сонцем небом ґрунт Фракійської долини розповідає власну історію про терруар, мозаїку з глини, вапняку та суглинку, яка дарує землі як бездоганний дренаж, так і велику кількість необхідних поживних речовин. Ця благодатна основа служить полотном, на якому винороби створюють свої шедеври, гарантуючи, що кожна виноградна лоза процвітає в оптимальних умовах. Різноманітний рельєф долини з пологими схилами та пагорбами створює різні мікроклімати, ідеальні для вирощування різних сортів винограду. Крім того, наявність річок і струмків забезпечує постійний доступ до зрошувальної води, сприяючи стабільному росту та розвитку винограду протягом усього сезону.

Найпоширенішими є Мерло, Каберне Совіньйон, а в окремих мікрорайонах – емблематичний сорт Мавруд. Інші сорти, такі як Мавруд, Рубін, Дім’ят і Міскет, є символами фракійського виноробства та створюють виразні смаки та аромати фракійських вин. Вина, вироблені з цих сортів, характеризуються інтенсивним забарвленням, високою щільністю, інтенсивними ароматами з теплим, південним характером і значним потенціалом тривалої витримки. Європейські вина з регіону Фракійської низовини мають маркування PGI, а вина з етикеткою PDO походять із 54 різних міст і сіл. Шукайте етикетки PGI або PDO, щоб скуштувати вино найвищої якості з певного регіону ЄС і насолоджуйтесь – воно з Європи!

Link: https://posteat.ua/wines/piznajte-zagadkove-rozma%D1%97ttya-bagatij-gobelen-miscevix-sortiv-vina-frakijsko%D1%97-dolini/